Рейтинг сєверодонецького університету непоганий. Але не все так просто

Опубліковані порівняльні рейтинги 200 вищих навчальних закладів України, серед яких 4 працюючих на підконтрольній території Луганщини. Розташований в Сєвєродонецьку ВНУ імені Даля за сумою трьох рейтингів зайняв 50-е місце, університет ім. Шевченко (Старобільськ) – 71-е, Донбаський технічний (Лисичанськ) – 139-е, Луганський медичний – 153-е.

Але ще більш цікава інформація за оцінками 3 доданків роботи цих вузів, за якими і визначено наведена вище інтегральна оцінка.

За якістю науково-педагогічного потенціалу найвище серед луганських університетів місце у медичного – 96-е, у сєверодонецького Далівського – 101-е, у Старобільського ім. Шевченко – 104-е, у Донбаського – 118-е.

Оцінка якості навчання найвища у шевченсковского університету – 22-й місце. У Далівського – 85-е, у Донбаського – 157-е, у медуніверситету – 195-е.

Нарешті, за оцінкою міжнародного визнання Далівський університет займає 20-е місце серед двохсот інших ВНЗ України, університет ім. Шевченко – 96-е, Донбаський – 115-е, медичний – 120-е.

Резюмуючи ці дані, можна зробити висновки, що розташований в Рубіжному медичний університет має найбільш кваліфікований серед працюючих на підконтрольній території Луганщини професорсько-викладацький склад, але відрізняється досить низькою якістю навчального процесу. У національному університеті ім. Шевченко, навпаки, професорів поменше, але якість навчання – одне з найвищих в Україні. Що стосується національного університету ім. Даля, то головна його перевага – високий міжнародний авторитет.

У «СВС» також звертають увагу, що якби сєверодончани вибрали в 2015 роки відповідальну владу з патріотів міста, то ця влада вже зараз робила б все можливе, щоб після відновлення контролю України над Луганськом Далівський університет залишився б в Сєвєродонецьку. І місто залишалося б університетським. Коштів для такої роботи існує багато, але бажання що-небудь робити немає ні у депутатів, ні, тим більше, у голови.

Автор – Олексій Свєтіков

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *