Підприємство “Сєвєродонецьккомунсервіс” знову оголосило про підвищення тарифів

Другий раз в цьому році КП «Северодонецьккоммунсервіс» оголосило про намір підвищити тариф на вивіз твердих побутових відходів, до 29,04 грн в місяць з одного мешканця. З ПДВ. Зараз тариф становить 7,76 грн в міс. Тобто підприємство планує підвищити тариф в 3,75 рази. Нагадаємо, що 21.03.2018 року КП «СКС» вже оголошувало про намір підвищити тариф до 40 грн з мешканця на місяць без ПДВ (або 48 грн – з ПДВ). Тоді «СВС» оголосило таке підвищення тарифу шахрайством, а виконавчий комітет його не підтримав. І ось спроба номер два.

Немає сумніву, що тариф на вивезення ТПВ піднімати потрібно. Змінилося законодавство, і міський бюджет більше не зможе покривати збитки комунального підприємства. Воно повинно працювати прибутково. Але який тариф для цього підприємства-монополіста є економічно обґрунтованим? Наведені підприємством розрахунки коштують недорого, адже три місяці тому воно показувало калькуляцію з удвічі більшими витратами. В середині травня перший заступник міського голови Ігор Слєсарєв стверджував, що тариф не повинен перевищувати 20 грн. Мовляв, в цьому випадку підприємство буде беззбитковим. Але наскільки вірні ці його попередні розрахунки? Зараз підприємство дає розрахунок тарифу на 9 грн. більший, ніж той, який озвучив Слєсарєв.

Що робити в цій ситуації громадськості, щоб захистити інтереси жителів? Правильніше за все створити експертну групу (не з критиків і протестуючих, а з людей, які вміють рахувати), здатну зробити (на громадських засадах) альтернативний аналіз собівартості робіт із збирання та вивезення ТПВ. І не по кальками ДКРЕКП, а по методикам традиційного, в тому числі порівняльного економічного аналізу. Зрозуміло, що підприємство повинно надати в цьому випадку всю інформацію, яка дозволила б відокремити витрати на збір і захоронення ТПВ від витрат на іншу діяльність «СКС». Щоб, наприклад, витрати по прибиранню снігу не враховувалися в калькуляції собівартості, за якою визначається тариф на вивезення сміття. А роботи з вивезення снігу нехай оплачує підприємству місто з бюджету, а не жителі, переплачуючи запо цим тарифом. Природно, що не можуть включатися в тариф і капітальні витрати (на придбання машин, сміттєвих баків та інше) – такі витрати повинні проводитися з прибутку підприємства або за рахунок збільшення його статутного фонду. Тобто засновником.

ГО «Інститут« Європейська слобода »готова взяти участь в роботі такої експертної групи. Зрозуміло, що якщо в ній будуть люди, здатні працювати конструктивно, а не тільки рвати на грудях вишиванку.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *